Kurşunsuz Lehim

Alloy Solder kurşunsuz pota lehimleri en yüksek saflıktaki metallerden iyi homojen edilerek üretilmektedir. İşletmemizde her isteğe göre, her formda ve alaşım özelliklerinde lehimler üretebilmektedir.

 

                                 

            ALAŞIM TİPİ               ERGİME NOKTASI
   
      Sn99,3 Cu0,7                         227°C
      Sn97 Cu3                       227-300°C
      Sn96,5 Ag3 Cu0,5                       217-219°C
      Sn99 Ag0,3 Cu0,7                       217-228°C
      Sn97 Ag3                       221-225°C

 

 

Kurşunsuz Lehim Teli

Kurşunsuz lehim telleri kalay, gümüş ün yanı sıra günümüzde gümüş içermeyen kurşunsuz alaşımlar üretim maliyetlerinin düşürülmesi açısından daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Son derece hızlı lehimleme yapar. Saçılma yapmaz, az duman çıkarır. Saydam bir film tabaka halinde görülen iz kolayca temizlenir. Yüksek yüzey direnci vardır. Yüksek aktivasyonlu olması nedeniyle tüm lehim uygulamaları için uygundur. Kurşunsuz lehimler el ile lehim yapmaya uygundur ve kanallı veya kanalsız olarak bulunmaktadır.

 

Kullanım alanları

Genel elektrik ve elektronik uygulamalarda. Kalay ve gümüş alaşımlı lehimler gıda sanayide kullanılır. Mukavemet ve dayanıklılık gerektiren yerlerde.

 

Kurşunsuz Tel Lehim Alaşımları

Alaşım Tipi             Sn96,5 Ag3 Cu0,5      Sn99 Ag0,3 Cu0,7        Sn99,3 Cu0,7       Sn97 Cu3     Sn96,5 Ag3,5

Ergime Noktası            217-220°C                 217-228°C                     227°C                221°C             211°C

 

Kurşunsuz lehim nedir?

Kurşun insan sağlığı ve çevre açısından zararlı bir metal olduğundan kurşun içermeyen lehim alaşımları altarnatif olarak üretilmiştir.Lehim standartlarına uygun ve sektöre elverişli farklı alaşımlar sonucu elde edilen lehimdir. Kurşunsuz lehim normal lehime göre daha yüksek ısı gerektirir  

 

Kurşunlu lehim ile kurşunsuz arasındaki fark nedir?

Kurşunsuz lehimi eritmek için daha çok sıcaklığa ihtiyaç duyulur. Kurşunsuz lehim aynı zamanda kurşunlu lehime oranla daha dayanıklıdır. Bu yüzden kurşunlu lehim daha çabuk erirken kurşunsuz lehimi eritmek zahmetlidir. Son yıllarda Türkiye’de de kullanılmaya başlayan kurşunsuz lehim standart hale getirilerek yaygınlaştırıldı. Tüm kurşunsuz lehimler el ile işlem yapmaya müsaittir ve sağlığa herhangi bir zararları yoktur.

 

Kurşunsuz lehim nerelerde kullanılır?

           Kurşunsuz lehim elektrik ve elektronik alanlardaki uygulamalarda, kalay ve gümüşten meydana gelen lehimler gıda sanayide, sigortalarda ve herhangi bir bağ gerektiren tablalarda kullanılır.

 

Kaliteli ve hızlı hizmet için bizi tercih edin

Uzun yıllardır sanayi sektöründe hizmet veren firmamız bünyesinde kurşunsuz lehim alaşımı; potalık kalın çubuk, tel olarak ve kangal olarak satılmaktadır. Sağlığa tamamen zararsız ve yetkili mercilerle onaylıdır. Son teknolojiden yararlanılarak üretilen ürünlerimiz kalite standartlarına uygundur. Profesyonel ekibimiz her türlü lehimleme işlerinde hızlı ve sorunsuz hizmet vermekten onur duyar. Yaptığımız işler garantili ve güvenlidir.