KURŞUN ANOT

          Kurşun Anot %99,995 saflıkta kurşunun ve birkaç metalin birleşmesiyle meydana gelir. Kullanılan kurşun anotun elektrolizi iyi sağlaması gerekmektedir. Anot kelimeside burdan gelir. Anlamı artı uç dur. Elektrikli çözümlemede,sıvıya batırılıp akımın geçmesini sağlar.

Kurşun Anot un Özelliği

          Kurşun anot, sanayide kullanılan önemli metallerden biridir. Kurşun saf ve iletkenliği az olmasından dolayı birkaç metalin % oranlarda eklenmesiyle iletkenliği arttırılır ve yüzeye elektrolizi iyi bir şekilde sağlayarak işlem yapılmasıdır.

          Kurşun anot günümüzde kaplama sektöründe yüklü miktarda kullanılmaktadır. Kurşun anot, yapılan bazı kaplamalarda yüzeyin daha iyi kaplama alması ve pürüzsüz, uzun ömürlü, dayanıklı olması için olmazsa olmazıdır. 

 

Kurşun anot 

          Kurşun anot hem dayanıklı hem de iletkenliği söz konusu olan yerlerde kullanılır. Kurşun anot kullanılan bir sanayi ürününde dayanıklılık esastır. Uzun yıllar garanti verilebilir.

Kurşun nedir?

Kurşun (Pb) atom numarası 82 ve atom kütlesi 207,19 olan mavi- gümüş rengi karışımı bir elementtir.(Plumbum) elementinin sambolü, kurşun‘un simgesidir. Periyodik cetvelin IV A gurubunda yer alır. Aynı zamanda bükülebilen, şekilden şekle giren gri renkteki bir elementtir. Sanayi sektöründe çoğu maddenin içinde bulunmaktadır. Özelliği oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. Dünyada en çok kullanılan elementlerden biridir. Ulaşım sanayisinin de vazgeçilmezlerinden biridir.

Başlıca üreticiler Rusya, Avustralya, ve ABD’dir. Türkiye’de Doğu Anadolu Bölgesi’nde kurşun yatakları vardır.(Keban’da çıkarılan galen, gümüş sülfür içerdiğinden simli kurşun adıyla anılır). 

 

 Kurşun anot üretim

Kurşun anot ürünlerimiz istenilen boy,şekil ve ebatlarda üretilmektedir.

 

Kaliteli ve hızlı hizmet

Firmamız kurşun anotun her sanayi ürününe uygun halini tedarik etmektedir. Uygun fiyatlarla ve kaliteli ürünlerle yıllardır hizmet veren firmamız profesyonel ekibiyle de güler yüzlü hizmet anlayışını benimsemiştir.